26 Aralık 2014 Cuma

ERKEKLERDE ORTA YAŞ SENDROMU

Erkeklerde orta yaş sendromunu araştırdık bu konu hakkında sizler için bir yazı derledik. Kadınların nasıl menopoz dönemleri varsa erkeklerinde orta yaş krizleri bulunmaktadır. Bizler de sizlere bunun etkilerinden bahsedeceğiz. 

Erkeklerde Orta Yaş Sendromu Etkileri Dünyaya gelmekle birlikte doğmak ve büyümek kadar doğal bir süreç olan bu döngülerin ara geçişlerinde erkeklerde ekonomik, toplumsal, biyolojik,sosyolojik şartlara bağlı olarak, her erkeğin kendi doğasına ,kendi karakterine uygun olarak, bir takım sorunlar bir takım sıkıntılar, sendromlar başlığı adı altında toplayabileceğimiz, rahatsız edici durumlar gözlemlenebilmektedir, bu tür durumlarda en az hasarla atlatmak içinse, anlayışlı olmak gerek.

Hanımlar, kocanız da ki değişimler sizi korkutmasın. Ona destek olun ve sorunu birlikte çözün Yakada ruj lekesi, cekette saç teli. Aşırı para harcamak ve yeni bir spor araba almak. Bu sıkıntının adı orta yaş krizi ve evliliğinizin devamı için yapacağınız çok şey var.

Orta Yaş Krizinde Erkeklere Nasıl Davranılmalı ONU CİDDİYE ALINEskiden işinden memnundu ve mutlu gözüküyordu. Fakat birdenbire hayatının ne kadar sıkıcı olduğundan bahsetmeye başladı. Bunun iki nedeni olabilir. Birincisi, orta yaş sendromuna girmiştir. Ya da şimdiye kadar istediği her şeyi başarmıştır. Uzmanlara göre erkeklerin bu durumlarını ciddiye almak gerekir. Onları dinlemeli ve dertlerini paylaşmak en doğru harekettir.


İHANET İHTİMALİSon zamanlarda onu dışarıda gördüğü her kadına bakarken mi yakalıyorsunuz? Evi yabancı kadınlar mı arıyor? Bu soruların cevabı evet”se o zaman sizi aldatma ihtimali büyük. Uzmanlara göre orta yaşlarını yaşayan erkekler etrafa alıcı gözle bakarlar.

ARABA TUTKUSU


Eşiniz son zamanlarda kariyeriyle yakından ilgilenmiyor ve parasını istediği gibi harcamaya başladı. Örneğin her zaman hayalini kurduğu spor arabayı almaya karar verdi. Bu kesinlikle bir orta yaş krizidir. Fakat bu sorunun çözümü diğerlerine göre daha kolaydır.

AYNALARA BAĞLIHayatınızdaki erkeğe son günlerde bir şey oldu. Artık onu tanıyamıyorsunuz. Görünüşü o kadar değişti ki! Eğer aynanın önünden ayrılmıyor ve kendine sürekli farklı kıyafetler satın alıyorsa bu da orta yaş krizine girdiğinin güçlü bir göstergesidir. Eğer dış görünüşüyle ilgili size de danışıyorsa, kendini iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Ama eğer size karşı kibirliyse, başka bir kadın olabilir.


İLGİSİZ KALMAYIN


Artık sizinle sürekli birlikte vakit geçirmek istemiyor. Hatta seks hayatınız bile eskisi gibi değil. Onda meydana gelen büyük değişikliklere ilgisiz kalmayın ve sürekli onunla konuşun. Uzmanlar orta yaş krizindeki erkeklerle iletişim kurmanın, evliliği sağlam tutan en büyük faktör olduğunu düşünüyor.

Hazırladığımız erkeklerde orta yaş sendromu başlıklı yazımız burada sona eriyor umarız işinize yaramıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder