26 Aralık 2014 Cuma

KALÇA ESTETİĞİ

Kadınların daha çok dikkatini çeken kalça estetiği hakkında merak edilen konuları sizler için araştırdık ve bir yazı derledik. Kalça estetiği hakkında sorun yaşayıp yaşamayacağınızdan da bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz. 

Kalça Estetiği Nedir


İnsan doğası, daha anlamlı, daha doyurucu yaşam biçimlerini, yaşamaya yönelik bir takım değişimleri hayatına sokmak ister. Bu değişim faktörlerinden biride, bedensel görüngü cazibesini artırıp, artan bu cazibe faktörü sayesinde istenilen yaşam biçimini ve ilişkilerini yaşamda yaşanır kılmaya yönelik, bir takım değişiklikleri zorunlu kılar. Bu zorunlu oluşturulmuş taleplerden olan bel altı görüngülerden popo, kalça, bacak kombinasyonunda, her kadın için tek bir ideal tek bir kombinasyon biçimi yok.Bu, kişinin vücuduna, karakterine, yaşam tarzına göre değişiyor. Ama genelde istenen, arkadan bakıldığında yuvarlak görünen, yüksekte duran, yayvan olmayan, dar ama erkeksi değil, basenlerde yığılması olmayan; yandan bakıldığında ise yüksek ve arkaya doğru çıkık bir görüntü elde etmek.Önemli bir kriter ise arkadan bakıldığında popo altı çizgisinin olabildiğince kısa olması. Bu çizgi yaşla ve popo aşağıya doğru düştükçe uzuyor. Aslında memeler için söz konusu olan halk ölçüsü popolar için de geçerli; ideal poponun altında kalem durmaması lazım.Aynı kriterler erkekler için de geçerli. Erkekte basık popo kadınlar açısından çok itici durabiliyor. Erkeklerde de yandan bakıldığında yukarıda bir dolgunluk daha çekici görünüyor.Tüm diğer fiziksel özelliklerimiz gibi kalça ve popo yapısı da genetik olarak taşınır. Eğer kalça yapısı güzel ise bunu korumak için egzersizler, bakım ve bilinçli beslenme yeterli olacaktır ama; kalça yapısı genetik olarak kötü ise veya zaman içerisinde bozulmuş ise birtakım cerrahi yöntemlerle bu istenmeyen görünümler giderilebilir.

Kalça Estetiğinde Yaşanan Sorunlar

Yemeğin salçasıyla kadının kalçasının özdeşleştiği günler artık çok geride kaldı. Günümüzde, Türk kadınlarının estetik cerraha başvurma nedenlerinin başında ‘popo estetiği’ geliyor.Kadınlar daha çok popolarını şekilsiz bulduklarından yakınıyor. Fazla geniş, fazla büyük, düşük, basık gibi şikâyetleri oluyor.

Popo estetiğinde ne tür sorunlar görülebilir?

Genelde Türk kadınları armut tipinde yağlanıyor. Beller ince olsa da basenler kalın oluyor. Bu da kalçaları olduğundan daha düşük, bacakları olduğundan daha kısa gösteriyor. Bu kadınlarda bacaklara ve basenlere liposuction yapıp alınan yağ, eğer ihtiyacı varsa poponun üst tarafına ekleniyor. Böylelikle arkadan ya da yandan bakıldığında çıkık ve yüksek bir popo görüntüsü elde edilebiliyor. Bacak boyu da uzamış oluyor.


Bir de Balkan kökenli kadınlar var. Bunlar daha çok elma tipinde yağlanıyorlar. Bacakları ince, kalçaları dar ve basık, belleri kalın ve göbekli oluyor. Bu hastalarda karın ve bel bölgesindeki yağlar alınıp, popo dolduruluyor. Liposuction ile bel çukurlaştırıldığından popo daha da belirginleşiyor. Verilen yağlarla yüksekte duran, yuvarlak ve çıkık bir popo görünümü elde ediliyor. Daha zor olan hastalar ise zayıf ve basık popolu olanlar. Bunlarda tek seçenek popo protezleri oluyor. İki kalça arasındaki yarıktan kalça adalesinin içerisine silikon protez yerleştiriliyor.

Gerekli yerlere yine liposuction ve yağ verme işlemleri de yapılıyor. O nedenle bu ameliyatlar hastalara daha rahat önerilebiliyor. Poposu orta büyüklükte, fazla yağlanması olmayan ancak zamanla düşmüş hastalarda askı yöntemleri de kullanılabiliyor. Ancak sonuçları fazla kalıcı olmuyor.


En Çok İstenilen Kalça Modeli 


En çok Latin popoları isteniyor. Yanlardan dar, arkaya doğru çıkık, yüksekte duran, yuvarlak ve sert kalçalar her kadının hayali. Adı çok geçen isimler;estetik cerrahi

İlk Üç Bu Şekilde

  1.  J. Lopez
  2.  Shakira
  3.  Beyonce

Kalça ve popo estetiğinde ne tür operasyonlar yapılır?


Kullanılan yöntemler liposuction ve yağ enjeksiyonları ile popo şekillendirilmesi, askılarla poponun yukarı kaldırılması, silikon popo protezleri ile büyütülmesi ve yukarı kaldırılması olarak sıralanabilir. Ayrıca cilt bakımları, LPG gibi yöntemler de poponun şeklini korumasına ve cildinin güzelleşmesine yardımcı oluyor. Düzenli yapılan uygun egzersizlerle poponun hem şekli korunabiliyor, hem de düşmesi geciktirilebiliyor.estetik cerrahi


Bu operasyonların uygulanması ne kadar sürüyor?

Yapılan işleme göre değişiyor. Bir saat ile üç saat arasında diyebiliriz. Genellikle hastalar aynı gün evlerine dönebiliyorlar, iki ya da üç gün sonra işlerine başlayabiliyorlar.

Ne kadar sürede sonuç fark ediliyor?

Her ameliyat gibi şişliklerin azalması üç haftayı, tam şeklini kazanması altı ayı buluyor. Ancak ameliyattan hemen sonra bile hasta belirgin değişikliği fark ediyor.estetik cerrahi

Operasyon uygulandıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

Bu durum, yapılan işleme göre değişiyor. İlk haftalar yoğun fizik aktiviteden kaçınmak gerekiyor. Yapılan işlemi korumak için hastanın kilosuna dikkat etmesi, düzenli spor yapması, uygun cilt bakımı yapması, LPG, thermage gibi cilt sıkılaştırma programlarına girmesi öneriliyor.

Ortalama bir rakam vermek gerekirse 3 ile 15 bin lira arasında değişiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder