8 Ocak 2015 Perşembe

Göbek Yağını Eriten Yiyecekler


Sizler değerli okurlar için göbek yağını eriten yiyecekler konusunu inceledim.Göbek yağı nedir, neden oluşur , nasıl eritilir gibi sorularla makalemi destekledim.Bu noktada göbek yağını eriten yiyecekleri dikkatlice inceledim.Göbek yağını nasıl eritiriz sorusunu sorduğumuzda karşımıza çıkan ilk cevap illa ki spor yapmaktır. Spor yapmanın yanında bu yazıdan sonra hangi yiyecekleri tüketeceğimizi öğrenmiş olacağız.


Göbek Yağı Eriten Yiyecekler 

Dış görüntünün günümüz dünyasındaki önemine sanırım artık değinmeye gerek yok, aşırı kiloların oluşturduğu bir sorun olarak büyüyen ve büyüdükçe hoş görünmeyen , taşınması her geçen gün zorlanan göbeklerin görüntüsü ne kadar karın yağı taşıdığınız ile yakından ilgilidir tabii ki. Karın kaslarınız ne kadar gelişmiş olursa olsun bunun önemi ikinci sırada olacaktır, çünkü karın kaslarınızın üzerini kaplayan bir yağ tabakası varsa kaslarınızın tam anlamıyla görünmesi olanaksızdır.
Yemek yerken doğru besinler ile beslenildiğinde aslında teknojinin son ürünü olan cihazlardan umut bağladığımız bölgesel zayıflama ve incelmeyi başarabilmek için doğal yollardan da Amerikalı bilim adamlarının yaptıkları araştırmada bazı gıdalar ve yiyeceklerin göbek eritmede son derece etkili olduğu ve karın yağlarını yakmak için kullanılabileceği ortaya çıktı.

Göbek Yağı Nasıl Eritilir ?

Şimdi bu problemin yani eğer göbekliysek ve rahatsız isek göbeğimizdeki yağları en sağlıklı bir yolla ortadan kaldırılması için neler yapabileceğimize bir bakalım, göbek yağlarını yakmanın yolu da vücudun diğer bölgelerindeki yağları yakmakla aynı prensibe dayanır: Egzersiz ve diyetle vücutta bir kalori açığı oluşturulacak ve vücut bu açığı kapatmak adına depolardaki yağları yakmaya başlayacaktır. Eğer deponuz göbeğinizdeyse buradaki yağlar yakılmaya başlanacak. 
Bu yüzden fitness dünyasında “karın kasları spor salonunda değil, mutfakta yapılır” diye yaygın bir görüş bulunmaktadır. Burada egzersiz diye adlandırılan şey, yalnızca karın kasları için olan egzersiz değil kalça, uyluk, sırt ve göğüs kaslarının hepsini kapsamaktadır. Bu egzersizleri yaparken ve yaptıktan sonra vücudunuz enerji kaynaklarını kullanacaktır; enerji kaynaklarından biri de yağlarınız olacaktır. Vücudunuzdaki yağın nerede olduğu önemli değildir. Yağ hiçbir zaman noktasal olarak yakılmaz, tüm vücuttan yakılır.

Göbek Yağı Eriten Yiyecekler :

  • Muz: Potasyum oranı yüksek olan bu meyve vücutta karnın şişmesine neden olan sodyum miktarını kontrol altında tutar.
  • Yoğurt: Karın şişliğine neden olan bakterileri yok eden faydalı bakteriler üretir. Ayrıca vücuttaki insülin miktarını dengede tutmaya yardımcı olur.
  • Çilek: Bu meyveler antioksidan içerir. Vücuttaki kan akışını arttırır, kaslara daha fazla oksijen gitmesini sağlarlar. Eğer egzersiz yapmadan önce yoğurt ve çilek tüketirseniz kaslarınız çalışmaya hazır hale gelir.
  • Yeşil Çay: Günde üç bardak yeşil çay metabolizmanızı güçlendirir ve ekstra 30 kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca yağları da eritir.
  • Turunçgiller: Egzersiz sırasında yağların yüzde 30 oranında daha hızlı yanmasını sağlar. Yiyeceklerinize bol bol limon sıkabilirsiniz.
  • Tahıllar: Tahıllarda bulunan lifler, vücudunuzun insülin seviyesini dengede tutar. Bu da yağ hücrelerinizin küçülmesini sağlar. Vücudunuz bu tip gıdaları diğer yiyeceklere göre daha yavaş yaktığı için daha geç acıkmanızı sağlarlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder