5 Ocak 2015 Pazartesi

Naturel Bitki Yağları


Sizler için almak istediğinizde, ulaşım kolaylığı olan Naturel ( Doğal ) Bitki Yağları ve faydalarını konu alan bir yazı hazırladık. Naturel bitki yağlarının özelliklerini dikkatlice inceledim.İyi okumalar.Zeytinyağı Naturel Yağı Saç ve cildi besler. Saç diplerini besler. Damar sertliğini giderici etkisi vardır. Bağırsakları çalıştırır. Cildi canlandırır. Ayrıca adale ağrılarını dindirir. Cilde ve saç diplerine masaj olarak parmak uçlanyla uygulanır.


Zambak Naturel Yağı


Vücuttaki ağrıları dindirir. Romatizma ağrılarına iyi gelir. Selülit tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda parfüm yapımında da kullanılır. Vücuda masaj yapılarak uygulanır.

Vanilya Naturel Yağı 


Mideyi uyarıcı ve aynı zamanda cinse! gücü arttı­rıcı etkisi vardır. Bu etkileri merkezi sinir sistemini uyarması sonucu meydana gelir. Bir fincan suya, 5 damla damlatılarak günde 3 defa içilir.

Tatlı Elma Naturel Yağı 


Kuru ve çatlak ciltlere ve aynı zamanda yağlı, sivilceli cildin bakımında da uygulanır. Saçlara yu­muşaklık ve parlaklık verir. Cilde ve saçlara masaj olarak uygulanır.

Tatlı Badem Naturel Yağı 

Kuru ve çatlak ciltler üzerinde olumlu etkileri olur. Pürüzleri giderir. Ayrıca saçları besler ve dökülmesini önler. Kabızlığı giderir. Özellikle hassas ve kuru ciltlere uygulandığı gibi her cilde de uygulanabilir. Saç diplerine masaj olarak uygulanır. Kabızlık için günde 1 çay kaşığı içilir. Cilde masaj olarak uygulanır.

Susam Naturel Yağı 


Kuru ciltler, kirpik, kaş ve saçlar için rahatlıkla kullanıhr. Şeker hastalığında kullanılır. Yanıkları iyi­leştirici özelliği vardır. Her türlü cilt için kullanılır. Romatizma ve selülit tedavisinde kullanılır. Ayrıca saç kırılmasını önler. Sabahları aç kamına bir çay kaşığı içilir. Cilde ve saça masaj yapılarak da uygulanır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder