13 Ocak 2015 Salı

Varis İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Sizler için varis nedir, varisin nedenleri nelerdir, bitkisel varis tedavisi hakkında yazı hazırladım. Varis problem herkesin karşılaşabileceği bir hastalıktır. Varisi tedavi etmek istiyorsanız yazımı okumalısınız iyi okumalar.

Varis Nedir 


Bacaklarda derinin hemen altındaki toplardamar genişlemelerine varis denir. Kan dolaşımındaki sorunlardan dolayı baldır ve bacaklarda görülen varis, erkeklere göre kadınlarda daha sık rastlanan bir hastalıktır. Kan dolaşımındaki sorunlar toplar damarların açılmasına ve sarkmasına neden olur. Buda bacak ve baldır bölgelerinde varis oluşmasının baş nedenidir. İleri dereceli varisler baldır ülseri hastalığını da beraberinde getirir. Varis oluşumunun daha bir çok nedeni vardır. İsterseniz varisi bitkisel karışımlar ile önleyebilirsiniz. 

Varisin Nedenleri Nelerdir ?

  • Kadınlardaki östrojenden dolayı varis venleri (toplar damarlar) gevşer ve sarkar. Gebelik döneminde artış gösteren östrojen hormonu varis oluşumuna sebebiyet vermektedir. 
  • Sürekli oturmak veya sürekli ayakta çalışmak kişinin hareket olanağını kısıtlar. Buda varis oluşumunda bir diğer nedendir. 
  • Varislerin bir diğer sebebi de ırsi olabiliyor. Ailede bulunan varis hastalığını sizde yaşayabiliyorsunuz. 
  • Kasların gevşemesine neden olan alkolde varisin ortaya çıkmasındaki nedenler arasındadır. 
  • Doğum kontrol ilaçları kadınlardaki varisi tetikler. 
  • Fazla kilolar, yaşlanma ve sigara içmek damar sertliğine yol açmaktadır. Buda damarların elastikiyet özelliğini kaybetmesinden dolayı varisin oluşumu demektir. 


Bitkisel Varis Tedavisi 

Varis tedavisi için aşağıda sıralamış olduğumuz bitkilerden faydalanarak varisi yok edebilirsiniz.

Bitkisel karışımları sorunlu bölgeye düzenli olarak sürün veya hazırladığın karışımları tüketin. Doğru beslenmeye ve hareket etmeye de dikkat edin. At kestanesi: Çiçek, yaprak, ham tohum ve dal kabuğu zehirli olan at kestanesinin sadece güneşten korunmuş olgun tohumlarından yapılan standardize hazır preparatlarını kullanmalısınız. 


Ölmez diken: Ölmez diken köklerinden iki kahve kaşığı kıyılır. 300-400 ml sıcak suda 5-10 dakika demlenir. Süzülerek içilir. Elma sirkesi, Sarı yonca, Karabuğday , Zencefil, Sarı Kantaron otu, Sarımsak da  varis tedavisinde kullanılabilecek diğer bitkisel arasındadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder